Co to znaczy BUDOWNITWO MODUŁOWE?
Budynki modułowe składają się z przestrzennych modułów (na przykład w kształcie prostokąta), które produkowane są w zakładzie produkcyjnym niezależnie od warunków atmosferycznych. Prowadzone są tam prace konstrukcyjne, budowlane, instalacyjne i wykończeniowe. Sprefabrykowane moduły dostarczane są transportem kołowym na plac budowy, następnie przy pomocy dźwigu posadawiane są na fundamencie i łączone wzajemnie ze sobą. Budownictwo modułowe ogranicza prace na placu budowy jedynie do resztkowych prac wykończeniowych i instalacyjnych polegających na połączeniu modułów w jeden budynek.
Kolejność prac w technologii modułowej
Image
Zalety
DOMÓW
MODUŁOWYCH
 
KRÓTSZY CZAS BUDOWY
Produkcja modułów odbywa się w zakładzie produkcyjnym, oznacza to, że prefabrykację modułów można rozpocząć jeszcze przed pozyskaniem pozwolenia na budowę. W momencie uzyskania pozwolenia na budowę na placu budowy rozpoczynają się prace ziemne oraz fundamentowe (podobnie jak w technologii tradycyjnej), jednak niezwłocznie po ich zakończeniu dostarczane zostają moduły na dom jednorodzinny, gdzie w przypadku budownictwa tradycyjnego dopiero w tym momencie rozpoczynają się prace związane z wznoszeniem konstrukcji. Montaż modułów zajmuje maksymalnie 1 dzień, resztkowe prace budowlane i instalacyjne około 2 tygodni. Dodatkowo budownictwo modułowe w przeciwieństwie do tradycyjnego jest praktycznie niezależne od warunków atmosferycznych. Prace prefabrykacyjne i montażowe w systemie modułowym przeprowadzane są przez cały rok, dzięki temu przeprowadzka do nowego domu możliwa jest niezależnie od pory roku.
Jak wygląda produkcja DOMU MODUŁOWEGO
Produkcja modułów MW TECHNIC odbywa się w hali produkcyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w technologii konstrukcji szkieletowo-stalowej. Wszystkie etapy prefabrykacji dotyczące zarówno prac w środku budynku typu instalacje i wykończenie, jak i na zewnątrz tj. docieplenie, elewacja czy pokrycie dachu odbywają się wewnątrz hali. Wdrożone podejście procesowe, wysoki stopień automatyzacji prac oraz zakładowa kontrola produkcji umożliwia prefabrykację modułów na najwyższym poziomie oraz zniwelowanie błędów lub kolizji do minimum. Prefabrykacja jednorodzinnego domu modułowego jest procesem powtarzalnym realizowanym według ustalonego procesu technologicznego produkcji.
1. Cięcie stalowych profili zamkniętych
2. Oczyszczenie profili
3. Spawanie profili stalowych
4. Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji
5. Montaż szkieletowych ścian zewnętrznych oraz płytowanie modułów
6. Wykonanie instalacji w przegrodach
7. Montaż stolarki otworowej
8. Wykończenie powierzchni przegród – prace wykończeniowe
9. Prace elewacyjne
10. Montaż sanitariatów, armatury oraz elementów wyposażenia.
11. Pakowanie modułów oraz przygotowanie do transportu.
12. Transport i montaż
Na czym polega trwałość
domów modułowych
MW TECHNIC
STALOWA KONSTRUKCJA NOŚNA ZABEZPIECZONA ANTYKOROZYJNIE
CIĘŻAR KONSTRUKCJI ZNACZNIE WIĘKSZY OD SZKIELETOWEGO BUDOWNICTWA DREWNIANEGO
PREFABRYKACJA MODUŁÓW W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM
UŻYTE MATERIAŁY ODPORNE NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE ORAZ PROCESY BAKTEROLOGICZNE(BRAK DREWNA W KONSTRUKCJI ŚCIAN I PODŁÓG)
LICZNE ZAKŁADOWE KONTROLE PRODUKCJI ORAZ JAKOŚCI
WYSOKA JAKOŚĆ MATERIAŁÓW WYKORZYSTANYCH DO PRODUKCJI
ZAAWANSOWANA DOKUMENTACJA PROJEKTOWA W CELU ELIMINACJI BŁĘDÓW WYNIKAJĄCYCH Z BRAKU KOORDYNACJI POMIĘDZY BRANŻAMI